سایه روشن

فرهنگی-اجتماعی-هنری

درباره من
گنج تو در وجود توست. جای دیگری در جستجوی آن مباش، قصرها و پل ها افسانه است. باید که در وجود خود پل خود را برپا داری، قصر آنجاست، گنج نیز همان جاست...
نویسندگان
آرشیو

تاریخ: جمعه 8 آبان‌ماه سال 1394 ساعت: 12:01 ق.ظ

 پست های مرتبط دیگر5 6  4  ۳  ۲  ۱  

بنام خداوند بخشنده بخشایشگر


بگو آیا به شما خبر دهیم که زیانکارترین (مردم) در کارها چه کسانی اند؟ آنها که تلاشهایشان در زندگی دنیا گم شده و با این حال، می پندارند که کار نیک انجام می دهند. (کهف 104-103)


 

 

 

   توجه » در صورت باز نشدن هر یک از تصاویر بر روی آن راست کلیک کرده و گزینه Show Picture را فشار دهید. 

   

زندگی دنیا تنها بازی و سرگرمی است... (محمد 36) و اگر اهل کتاب ایمان بیاورند و تقوا پیشه کنند، گناهان آنها را می‏بخشیم; و آنها را در باغهای پرنعمت بهشت، وارد می‏سازیم. (مائده65) باغهایی سرسبز، و انواع انگورها؛ و حوریانی بسیار جوان و هم‏سن و سال(نباء33-32)، همچون مروارید در صدف پنهان! (واقعه23) و جامهایی لبریز و پیاپی (از شراب طهور)! در آنجا نه سخن لغو و بیهوده‏ای می‏شنوند و نه دروغی! (نباء 35-34) بر اندام آنها ( بهشتیان) لباسهایی است از حریر نازک سبزرنگ، و از دیبای ضخیم، و با دستبندهایی از نقره آراسته‏اند، و پروردگارشان شراب طهور به آنان می‏نوشاند! (انسان21) ...و در آن (بهشت) آنچه دلها می‏خواهد و چشمها از آن لذت می‏برد موجود است...(زخرف71) ...در آن نهرهایی از آب صاف و خالص که بدبو نشده، و نهرهایی از شیر که طعم آن  دگرگون نگشته، و نهرهایی از شراب (طهور) که مایه لذت نوشندگان است، و نهرهایی از عسل مصفاست، و برای آنها در آن از همه انواع میوه‏ها وجود دارد; و (از همه بالاتر) آمرزشی است از سوی پروردگارشان!...(محمد15)به درستى که اهل بهشت امروز در ناز و نعمت هستند و از هر فکر دیگر فارغ اند. هم خود و هم همسرانشان در زیر سایه بر کرسى ها تکیه مى زنند. و میوه اى در آنجا در اختیار دارند و هر چه بخواهند در اختیارشان قرار مى گیرد. در آن روز به عنوان پیام از پروردگار مهربان به ایشان ابلاغ سلام مى شود. ( یس 58-55)             آنچه را از کتاب (آسمانی) به تو وحی شده تلاوت کن(عنکبوت45) پس به اندازه‏ای که برای شما ممکن است از آن تلاوت کنید و نماز را بر پا دارید [ در دو طرف روز، و اوایل شب...(هود114) ]  [... که نماز (انسان را) از زشتیها و گناه بازمی‌دارد، و یاد خدا بزرگتر است؛ و خداوند می‌داند شما چه کارهایی انجام می‌دهید! (عنکبوت45) ]  و زکات بپردازید و به خدا «قرض الحسنه‏» دهید ( در راه او انفاق نمایید) و (بدانید) آنچه را از کارهای نیک برای خود از پیش می‏فرستید نزد خدا به بهترین وجه و بزرگترین پاداش خواهید یافت؛ و از خدا آمرزش بطلبید که خداوند آمرزنده و مهربان است! (مزمل20)


           


 پست های مرتبط دیگر5 6  4  ۳  ۲  ۱  


توسط: محدثه


ابزارک های وبلاگ
قالب وبلاگ

تعداد بازدیدکنندگان : 25527
RSS